В травні на кафедрі процесів, обладнання та енергетичного менеджменту пройшла зустріч зі студентами Одеського технічного фахового коледжу. Вітав молоде покоління інженерів у стінах університету завідувач кафедри професор, доктор технічних наук, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки України Бурдо Олег Григорович. Таким зустрічам він дав промовисту назву «ВІЗАВІ», що підкреслює відкритість до спілкування викладачів та науковців університету, адже студенти коледжів та учні шкіл можуть відвідати кафедру та поспілкуватися з викладачами, дізнатися про наукову роботу кафедри, новітні розробки та приєднатися до нашої команди задати питання про особливості навчання, побачити матеріально – технічну базу та аудиторії де проходять практичні та лабораторні заняття. Організувала зустріч зі студентами коледжу викладач-методист Беркань Ірина Володимирівна. Багато років поспіль Ірина Володимирівна та її колеги, викладачі коледжу відвідують форуми та конференції, які організовує університет, та залучає до роботи студентів. Університет радо дає площадку для виступів студентів коледжу з їхніми проектами: це студентські конференції, регіональна конференція «Енергія. Бізнес. Комфорт» та молодіжний форум «Енергоманія».
На кафедрі працює стратегія роботи учбово-наукових груп. Це спільна робота абітурієнтів, що готуються до вступу, студентів, молодих вчених та аспірантів на чолі з доктором наук за одним з напрямів наукової роботи кафедри. Ці напрями розростаються та трансформуються, наразі є шість основних, це: екоіндустрія АПК, харчові нанотехнології, інноваційне обладнання, енергетичний менеджмент, системний інжиніринг та теплові труби, ресурсоефективні технології переробки сировини.
Для того, щоб вдалі ідеї пройшли перевірку практикою, звичайно потрібен «дослідний полігон». Лабораторії кафедри дозволяють втілювати у життя проекти з розробки інноваційного та енергоефективного обладнання, проведення енергетичного аудиту, впровадження енергоефективних технологій та альтернативних джерел енергії. Для студентів коледжу за участі науковців кафедри було організовано комплексний тренінг. Сиротюк Ілля Вадимович провів майстер-клас з інноваційними установками для концентрування харчових продуктів. Студенти прийняли участь у процесі кріоконцентрування бурякового соку, ознайомилися із ефектом «термічного парадоксу» та з будовою апаратів створених співробітниками кафедри. Під керівництвом аспіранта кафедри Молчанова Михайла Юрійовича пройшов тренінг з дифузійних процесів в умовах дії електромагнітного поля. Студенти мали змогу спостерігати та почути ефект «механодифузії» на спеціальних експериментальних макетах. Потім, Михайло Юрійович продемонстрував практичне застосування цього ефекту у процесі екстрагування з кори дубу на унікальному електродинамічному екстракторі. Студенти прийняли участь у майстер-класі «ефективність теплової труби», своїми руками відчули ефект теплової надпровідності сучасних елементів теплопередачі.
Лабораторні дослідження знаходять практичне застосування та успішно масштабуються у промислові установки. Наразі на кафедрі готуються до впровадження у промисловість інноваційні сушарка та екстрактор високої продуктивності. Ці установки мали змогу побачити студенти, про роботу установок та принцип їхньої дії студентам розповів Бурдо Олег Григорович, який є автором патентів на ці винаходи і розповів про свій шлях від студента-дослідника до успішного науковця і винахідника.
Асистент кафедри Левтринська Юлія Олегівна разом з завідувачем лабораторії Юрловим Володимиром Юрійовичем провела екскурсію навчальними лабораторіями кафедри та розповіла про особливості навчання та вступу на спеціальності з яких веде підготовку кафедра.
Двері кафедри завжди відкриті для тих, хто прагне здобути інженерну освіту і тут є ресурс для підготовки різних ступенів освіти: бакалавра, магістра, доктора філософії та доктора наук. Формат «ВІЗАВІ» це сучасна платформа профорієнтації, девізом якої є відома мудрість: «скажи мені – і я забуду, покажи мені – і я запам’ятаю, дозволь мені зробити самому і я навчусь».
Інноваційна інженерна діяльність одна з тих галузей, де головний ресурс – інтелект людини, її креативність та творчість, тому люди що обрали такі професії завжди будуть цінуватися на ринку праці та знайдуть застосування своїм здібностям. Долучайтесь до команди науковців університету та ставайте найкращими. Ми даємо змогу навчитися.